Funda Kılıç Fan Sitesi | DJ Sahin & Falcon feat. Funda - Birini Bıraktım
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Misafir

Kayıt OlKayıt Ol  AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AramaArama  Giriş yapGiriş yap  
.:: Defin Grubu Resmi Web Sitesi En Son Mesajlar ::.
Konu Yazan Gönderme Zamanı
Salı Kas. 01, 2011 4:16 pm
Salı Tem. 27, 2010 1:19 pm
star s
Perş. Mart 25, 2010 5:43 pm
C.tesi Ocak 02, 2010 5:39 pm
Perş. Ara. 17, 2009 6:36 pm
C.tesi Ara. 12, 2009 9:08 pm
Salı Ekim 13, 2009 12:42 pm
Cuma Eyl. 18, 2009 7:43 pm
Salı Eyl. 08, 2009 1:14 am
Cuma Tem. 17, 2009 11:39 am

Cemiyette Pişiyorum

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
Yazar Mesaj
ylnzlk_pylslms
Süper Üye
Süper Üye

Kadın
Yaş : 32 Kayıt tarihi : 29/09/08 Mesaj Sayısı : 1084 Nereden : ist Meslek : iki şey:aşk ve şiir..bunlar kuşkuyla çifleşir..

MesajKonu: Cemiyette Pişiyorum Cemiyette Pişiyorum Icon_minitimePtsi Ekim 20, 2008 4:30 pm

Cemiyette Pişiyorum,10 Kasım 2000 tarihinde Anabala Pasajı'nın alt katında Tolga ve Ali tarafından kuruldu. İsim,Tolga'nın yaptığı "Hayat Bir Pantolondur" adlı fanzinin ilk sayısındaki "Punk Grubunun El Kitabı - Ders 1 " başlıklı yazıdan alındı. Şarkı sözlerinin bir kısmı da bu fanzinlerdeki yazılarla bağlantılıdır.İlk günlerde "sokaklar,vurdumduymazlık ve ergenlik sosyolojisi " üzerine kurulu şarkı temaları,zaman ilerledikçe yerini daha akılcı diyaloglara bıraktı.Enstrüman hakimiyeti geliştikçe,müzikal yapı da dolgunlaştı. Grubun,isminin hakkını nasıl verdiğini anlayabilmek için o yıllardaki ortama bir göz atmak gerekir.Beste grubu neredeyse hiç yok. Cover modası tüm Beyoğlu'nda kol gezmekte. Beste gruplarının kesinlikle sahneye çıkma şansı yok.Tüm vokalistler seslerini coverladıkları grupların şarkılarına uydurmaya çalışıyor. Cemiyette Pişiyorum,başından beri sadece beste çalarak ve arkadaş gruplarını dolduruşa getirerek beste piyasasının tekrar oluşumunda ön ayak olmuş ender gruplardandır. Beyoğlu ve çevresinde sayısız konsere çıkılmıştır...Üniversite festivalleri ve yaz festivalleri de konuk olunan diğer ortamlardır.İstanbul dışında İzmir,Ankara,Bursa,Çanakkale ve Edirne'de verilen konserler tatmin edici bir izleyici kitlesinin oluşumunda önemli etkenlerdir. 2000 - 2006 tarihleri arasında 4 adet yeraltı albüm yayınlanmıştır. 2006 yılında Ankara'lı Deli Gömleği grubundan Özver Yılmaz ve Y.K.I.D.'den Can Oral da kadroya katılmıştır.

Bence en mis şarkıları:
Gripin,mutantçikolata kız,hayvanlı prno,git burdan Cemiyette Pişiyorum 972207

Cemiyette Pişiyorum

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
1 sayfadaki 1 sayfası